BŁOGOSŁAWIONY PIĘTNASTOLATEK

W ubiegłą sobotę, 10 października 2020 roku, w bazylice św. Franciszka w Asyżu został beatyfikowany Carlos Acutis.

Kim był ten młody człowiek?

Urodził się w 1991 roku i prawie całe życie spędził w Mediolanie. Od najmłodszych lat był bardzo pobożny. Codziennie przystępował do Komunii świętej.

Był zafascynowany Internetem i jego możliwościami. Tam postanowił szerzyć wiarę, a także przekazywać informacje o życiu Kościoła. Ukochał Eucharystię, w której spotkał i poznał Jezusa. W sieci opowiadał o Cudach Eucharystycznych. Jego dewizą życiową stały się słowa: „Eucharystia to moja autostrada do nieba” oraz „Iść w kierunku Celu, czyli Nieba”. Miał jeszcze jedną Miłość. Była nią Matka Boża. Różaniec nazywał spotkaniem z Jedyną Kobietą Swego Życia.

W 2006 roku, gdy miał 15 lat, zdiagnozowano u niego nieuleczalną ostrą postać białaczki. Zmarł 12 października 2006 roku w Monzy. Został pochowany na cmentarzu miejskim w Asyżu - w mieście, w którym spędzał wakacje. Gdy przebywał w szpitalu, swoje cierpienie ofiarował za papieża i Kościół.

Proces beatyfikacyjny Carlo Acutisa rozpoczął się w archidiecezji mediolańskiej w 2013 roku. Pięć lat później papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a w lutym tego roku zaaprobował cud uzdrowienia za jego wstawiennictwem. Carlo Acutis został beatyfikowany w obecności jego rodziny przez papieskiego delegata, Księdza Kardynała Agostino Valliniego. Ogłoszono go patronem Internetu.

Nie często zdarza się, by piętnastolatek trafiał na ołtarze. Była to naprawdę wyjątkowa beatyfikacja. Ten chłopak naszych czasów może naprawdę pociągnąć do Boga wielu swoich rówieśników żyjących z nosami w Internecie.

mz